Tweejaar-werkonderbrekingseis herregistratie BIG geschrapt

Zorgmedewerkers, Zorgaanbieders

Geplaatst op: 10 november 2022

Tweejaar-werkonderbrekingseis herregistratie BIG

Eerder dit jaar informeerden wij u dat per 2023 de tweejaarsregel herregistratie BIG komt te vervallen. Vorig week heeft het ministerie van VWS officieel bekend gemaakt dat de regel dit jaar, per 1 december 2022, geschrapt is.

Veranderingen

Voorheen gold voor BIG-geregistreerde zorgverleners, bij een werkonderbreking van meer dan twee jaar, dat de werkervaring die zij hebben opgedaan vóór de werkonderbreking niet mocht meetellen voor herregistratie. Deze regel komt nu definitief te vervallen. Dit betekent dat alle relevante werkervaring opgedaan binnen 5 jaar, voorafgaand aan de uiterste herregistratiedatum (UHD), mogen meetellen voor herregistratie.

Aanvragen werkonderbreking

Vanaf nu is het mogelijk om een aanvraag voor herregistratie (digitaal) in te dienen met een werkonderbreking van twee jaar of meer. Het gaat om een reguliere aanvraag voor BIG-herregistratie en kan digitaal via ‘Mijn BIG-register’ ingediend worden.

 

Vragen?

Neem dan contact op met het klantcontactcentrum via info@bigregister.nl. 

Herregistratie aanvragen

Herregistratie criteria

Bron: BIG register

Hoe nuttig was dit bericht?

Gemiddelde resultaat / 5. Aantal stemmen:

Nog geen stemmen.

Jammer om te horen dat je het bericht niet nuttig vond.

Vertel ons wat we kunnen verbeteren.